Çorbë me kërpudha

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 400 gr kërpudha,
  • 1 kokë qepë,
  • 1 lugë mustardë,
  • 2 lugë nisheste,
  • ½ tubë majdanoz,
  • ½ lugë pluhur hudhër,
  • 1 litër supë perimesh,
  • 5 lugë vaj,
  • melmesa,
  • Biber i zi.

Hapat:

Qepa qërohet dhe pritet në katrorë, kërpudhat gjithashtu priten në katrorë, ndërsa majdanozi grihet shumë imët.

Në pak vaj kaurdiset qepa, pastaj shtohen kërpudhat dhe kaurdisen bashkë, duke shtuar ujë kohë pas kohe.

Kur të zbuten kërpudhat, derdhet mbi të supa e perimeve dhe shtohet mustarda, majdanozi, hudhra pluhur dhe mëlmesa. Kështu zihen edhe 10 minuta.

Pak para përfundimit të zierjës, derdhet përzierja e nishestes me pak ujë, dhe zihet derisa të fitohet dendësia e dëshiruar, duke përzier kohë pas kohe.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPulё me sos hudhre dhe limoni
Artikulli tjetërGjyveç me mish

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu