Qofte me Patate dhe Vezë

spot_imgspot_img

Përbërësit:
6 ve te ziera
3 patate mesatare te ziera
2-3 qepe te reja
2 ve ta fresketa
1 luge pavllake(shmant)
1 luge miell
1 luge prezlle(therrime buke)
Krip,biber te zi dhe vaj per fergim

Përgatitja:
Qerohen vezet dhe patatet dhe grihen ne katrore te imet dhe kesaj mase i shtohet qepa e grire imet, vezet e fresketa, pavllaka, mielli ,prezllet dhe kriposen me kripe dhe biber sipas shijes dhe behet nje mase homogjene. Pastaj merren me luge dhe formohen  toptha te vegjel me dore dhe fergohen ne vaj te nxehte. Nuk ka nevoje te fergohen  shume sepse te gjith perbersit jan pothuajse te gatshem.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakGjethe Lakre të mbushura
Artikulli tjetërSarma Gjirokastre

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu