Sarma Gjirokastre

spot_imgspot_img

Përbërësit:
gjysmë kg oriz
2 kokrra vezë
erëza
1 dorë qepë e njomë
gjethe rrushi.

Përgatitja:
Si fillim ziejmë pak gjethet e rrushit derisa të marrin një valë dhe më pas i kullojmë.
Vazhdojmë procedurën duke zier pak orizin.
E hedhim në tas.
Vrasim me duar erëzat dhe qepën me pak kripë dhe i shtojmë tek orizi bashkë me përbërësit e tjerë.
Hedhim pak vaj tek kjo masë dhe e lemë.
Marrim gjethet e rrushit që i mpeksim me këtë përbërje.
I vemë në tenxhere të ziejnë dhe i servirim në pjatë.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakQofte me Patate dhe Vezë
Artikulli tjetërPulë me Speca të Pjekur

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu