Qofte Patatesh të Ziera

spot_imgspot_img

Përbërësit:
1 kg patate,
1 filxhan qaji nisheste,
1 kokerr veze,
kripe e biber.

Për salcën duhet:
2-3 luge gjelle vaj,
1 kokerr qepe e vogel,
1 luge gjelle salce,
1 luge kageje miell,
1 flete dafine,
Kriper dhe biber.

Për mbushje:
1 filxhane qaji mish tul i grire e i zier,
3-4 luge gjelle vaj,
1 kokerr qepe,
Kripe dhe biber.

Përgatitja:
Mishi i zier ose i pjekur kalon ne makine, ndersa ne tingan me yndyre kaperdiseni qepe te grira holle.
Kur qepa eshte gati, shtohet mishi i grire, kaperdiset 2-3 minuta ,se bashku me to shtohet edhe kripe dhe piper i zi.
Pergatitet pureja e patateve. Pasi patatet te zihen, merret kjo pure dhe i shtohet qumesht, hidhet veze, shtohet kriper e biber dhe nisheste.
Masa punohet mire dhe ndahet ne peta te vogla me diamater 3-4cm dhe me trashesi 1cm.
Ne mes te petes vendoset mbushja me mish, anet e peteve mblidhen dhe rrumbullakosen me dore duke u dhene forme sferike.
Qoftet e pergatitura hidhen ne uje te vluar me kriper dhe zihen per 10-15 minuta.
Pastaj hiqen nga uji, kullohen dhe sherbehen me salce domatesh, e cila pergatitet keshtu: kaperdiset qepa e grire holle, shtohet nje luge miell dhe pasi te jet kaperdisur edhe ai, shtohet salce domatesh uje i  kripur, biber, nje flete dafine. Perzihen mire dhe lihen te zihen per 10-15 minuta dhe pastaj kullohen.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTavë me perime
Artikulli tjetërTavë e përzier

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu