Recetë e salcës Cezariane

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 2 të verdhë te vezëve
  • 300 mililitra vaj ulliri
  • 2 degë trumzë
  • 3 gram piper i zi
  • 12 gotë uthull
  • 4-5 pika lëng limoni
  • 5 gram kripe
  • 20 gram parmesan
  • 1 thelpinjë hudhër

Përgatitja

Përzieni të verdhën e vezës me vaj ulliri dhe jepini një qëndrueshmëri.

Pastaj shtoni gjysmë gote lëng limoni dhe gjysmë gote uthull dhe kripë dhe vazhdoni të skuqni.

Në fund, trumzë të freskët dhe hidheni erëzat. Ju bëftë mirë.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPetë misri me hithëra
Artikulli tjetërPite e shpejtë me mish

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu