Pite e shpejtë me mish

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 1 qepë,
  • 4 vezë,
  • 300 gr mish viçi,
  • 2 domate,
  • majdanoz,
  • piper i zi,
  • kripë,
  • 1 pako petë të gatshme.

Hapat:

Qepa copëtohet imët dhe skuqet në vaj, tunden 3 vezë dhe 1 e bardhë, përzihen me mishin e grirë dhe skuqen.

Tërhiqet pjata, shtohet domatet e copëtuara dhe shtohet majdanozi, shtoni kripë dhe piper për shije.

Brumi t’hollohet dhe pritet në 3-4 shtresa të holla, shtresa e parë vihet në një pjatë metalike ose enë të mbuluar me letër pjekje, mbi koren vihet një pjesë e mbushjës, pastaj shtresa e dytë e koreve, mbushje dhe shtresa e tretë.

Korja e sipërme mbulohet me të verdhën e vezës dhe piqet për rreth gjysmë ore në furrë të ngrohtë në temperaturë 200 gradë celsius.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakRecetë e salcës Cezariane
Artikulli tjetërSalcë për mish pule

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu