Rolladë pule

spot_imgspot_img

Perbersit:
2 mish gjoks pule
1 karrotë
100 gr spinaq
vaj vegjetal
kripë
Biber i zi
erëza sipas dëshirës.

Pergatitja:
Marrim gjoksin dhe e presim në mes dhe filetat e fituara i rrahim me çekiç (mbi folie plastmase ose letër kuzhine në mënyrë që mishit të mos dëmtohet).

Filetat e fituara i marinojmë me kripë, biber të zi dhe vaj vegjetal.

Marrim filetën dhe e mbulojmë me gjethe spinaqi, në fillim shtojmë një karrotë të prerë për së gjati me trashësi rreth 1 cm.

Filetën e mbështjellim në formën e rrolladës, pastaj në folie alumini duke e mbyllur mirë.

E pjekim në furrë në temperaturë 200 gradë celsius për 20 minuta.

Servohen sipas dëshirës me perime, oriz, patate etj.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakBukë e shtëpis
Artikulli tjetërMish viçi i skuqur me Spinaq

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu