Si të përgatitësh keçap në shtëpi?

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • ½ kg. salcë domateje,
  • 100 gr. uthull,
  • 250 gr. sheqer,
  • 400 gr. qepë,
  • 2 lugë pluhur xhenxhefili,
  • 1 lugë spec i kuq,
  • 2 lugë kripë,
  • 2 lugë pluhur mustarde,
  • 5 karafila.

Udhëzimet:

Grini hollë qepët.

Vini në tigan pak vaj dhe hidhni aty qepët për t’i skuqur për disa minuta.

Shtoni salcën e domateve dhe gatuajeni për të paktën 20 minuta.

Masën vëreni në një shtypës.

Rivendoseni në tigan, kësaj radhe në zjarr të ulët dhe shtojini uthullën e sheqerin duke e përzier gjatë gjithë kohës.

Shtoni në fund të gjitha erëzat dhe kripën, gjithmonë duke i përzier.

Lëreni në zjarr të ulët për të paktën një orë në mënyrë që të gjithë përbërësit të krijojnë një masë homogjene dhe të çlirojnë plotësisht aromën e tyre.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakGjalpë kikiriku e bërë në shtëpi
Artikulli tjetërKos i bardhë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu