Simita të vogël

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 1 vezë,
  • 1/2 gjalpë ose margarinë,
  • 1 lugë jogurt,
  • 2,5 gota miell,
  • 2 lugë Uthëll,
  • 1 lugë Pluhur pjekje,
  • 1 te kuq te vezes,
  • susam,
  • kripë.

Hapat

Të gjithë përbërësit derdhni në një enë të thellë dhe përzieni mirë brumin e përfituar.

Merrni nga brumi dhe formoni simita të vogël, i lyeni më të kuqët e vezës dhe susam.

Simitat i vëni në furrë për pjekje në temperaturë 190 gradë celsius derisa të skuqen.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPite role me patate
Artikulli tjetërPogaçe me miell misër

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu