Speca të mbushur me djathë dhe patate

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 8 speca (të kuqe ose të verdha)
  • 2 patate të ziera
  • 85 gr djathë provolone
  • 4 lugë gjelle djathë parmixhan
  • 1 vezë
  • 3 lugë gjelle qepë të njoma (të copëtuara)
  • Vaj ulliri
  • Kripë
  • Piper i zi.

Përgatitja:
Ngrohni fillimisht furrën në temperaturën 200 gradë Celcius. Largoni bishtat e specave dhe me anë të një thike hiqni të gjitha farat. Lërini ato mënjanë në mënyrë që t’i përdorni më pas.
Shtypni patatet e ziera me anë të një piruni dhe në të shtoni djathin provolone, djathin parmixhan, vezën dhe qepët e copëtuara.
Rregullojini me pak kripë dhe piper të zi dhe përzijini mirë në mënyrë që përbërësit të kombinohen plotësisht me njëri-tjetrin.
Mbushini specat me masën e përgatitur me anë të një luge çaji dhe renditini ato në një enë për pjekje.
Spërkatini me pak vaj ulliri dhe mbulojini me pjesën e prerë në fillim të pastruar nga farat.
Vendosini në furrë të piqen për rreth 30 minuta. Shërbejini menjëherë sapo t’i largoni nga furra.

 

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu