Çorba me mish të grirë

spot_imgspot_img

Perbersit:

450 g mish i grirë viçi

300 g rriska të gjera mishi
3 karota të prera në katrorë
2 rrënjë majdanoz të prerë në rrathë
2 degëza selinoje
1 qepë
2 thelpinj hudhre
550 g domate të konservuara të prera në katrorë
250 g djathë mocarela
1 litër supë pule
60 fletë borziloku
vaj ulliri, krip dhe piper

Përgatitja:

Në një tenxhere ngrohni pak vaj ulliri në temperaturë mesatare dhe shkurt marinoni qepen e grirë, karotën, rrënjët e majdanozit dhe selinon.

Pastaj shtoni mishin e grirë, fërgoni edhe dhjetë minuta, dhe përzieni domaten e grirë, hudhrën dhe supën.

Hidhni kripë dhe piper, zieni 5-7 minuta, pastaj shtoni rriskat e thërrmuara dhe lini që të vlojnë 15-20 minuta në temperaturë mesatare.

Para se t’i servirni shtoni djathin mocarelë të prerë në katrorë, hidhni borzilokun e grirë dhe servireni derisa është e ngrohtë.

 

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu