Supë brokoli me shparg

spot_imgspot_img

Perbersit:

500 gr brokoli
1 tufë shparg
1 qepë
2 thelpinj hudhre
vaj ulliri
kripë dhe piper i zi.

Pergatitja:

Në vaj fërgohen qepa e grirë imët dhe hudhra e bluar. Këto fërgohen derisa të zbuten.

Shpargujt pastrohen nga pjesa drunore, zihen në ujë për pak kohë dhe pastaj shtohen tek tenxherja me qepë.

Shtoni edhe brokolin e prerë dhe mbi këto hidhni ujin. Supa zihet për 20 minuta ose derisa të zbuten perimet.

Në fund bluhet me blender dore.

Ju bëftë mirë.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTurli tavë
Artikulli tjetërQofte të shtëpisë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu