Turli tavë

spot_imgspot_img

Perbersit:

600 gr mish i kuq
2-3 qepë
3 thelpinj hudhre
2 domate
2 patëllxhan
4 speca të gjelbër
mëlmesa
vegeta Podravka
kripë dhe piper i zi.

Pergatitja:

Qepën e kaurdisim bashkë me hudhrën në vaj derisa të zbutet. Pastaj shtojmë mishin dhe vazhdojmë me kaurdisjen në zjarr të ngadaltë derisa të ndryshojë ngjyrë mishi.

Pastaj shtojmë patëllxhanët e prerë në kube dhe vazhdojmë fërgimin duke e përzier vazhdimisht tavën deri në zbutjen e patëllxhanëve.

Më pas shtojmë specat e domatet dhe kripën e mëlmesat e tjera sipas dëshirës. Ia hedhim edhe një gotë ujë dhe e tavën e lëmë të ziejë në zjarr të ngadaltë për një orë.

Sipas dëshirës mund t’i shtosh edhe salcë domatesh dhe bamje e patate.

Pasi të jetë zier gjella e hedh në tavë furre dhe e vendos në furrë derisa të shterrojë mirë lëngun.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakMakarona me sos pule
Artikulli tjetërSupë brokoli me shparg

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu