Supë kremoze me brokoli

spot_imgspot_img

Përbërësit:
900 g brokoli te copëtuar,
përafërsisht 1 qepë e copëtuar
1 patate e vogël e qeruar dhe copetuar
2 thelpinj hudhër e grirë
2 filxhan lulelakër
4 filxhan supë perimesh (Brodo)
1 avokado
1/2 filxhan djathë kackavall e copëtuar
Kripe & Piper për shije

Pergatitja:

Në një tenxhere të madhe, kombinoni brokoli, qepë, patate, hudhër, lulelakër dhe supë perimesh.

Ziejini për 10-15 minuta, ose derisa perimet të jenë të buta. Ndërkohë, bëni avokadon pure. Pastaj beni pure perimet me një blender të rregullt.

Kthejeni perimet dhe të vërini në tigan dhe perzieji me avokado. Shto në djathë kackavall dhe jepi shije me kripë dhe piper. Shërbehet e nxehtë.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakRosto viçi me Pana
Artikulli tjetërMakarona me sos pule

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu