Makarona me sos pule

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 500 gr makarona
  • 500 gr gjoks pule i copëtuar në pjesë të vogla
  • 2 lugë gjelle ajke e thartë
  • djath kackavall
  • vegeta Podravka
  • kripë dhe piper i zi
  • rigon
  • kërpudha
  • djath mozzarella.

Përgatitja:

Në një tenxhere me ujë të kripur ziejmë gjoksin e pulës.

Pas zierjes, mishi pritet në copa të vogla.

Makaronat i ziejmë në ujin ku kemi zier mishin. I kullojmë.

Pastaj makaronat e kulluara i vendosim në një tavë, shtojmë edhe mishin, kërpudhat e pastruara, ajkën, kackavallin e mëlmesat.Në fund tavën e mbulojmë me rriska të djathit mozzarella.

Tava e përgatitur kështu futet në furrën e parangrohur në 200 gradë derisa të shkrihet djathi.

Ju bëftë mirë.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSupë kremoze me brokoli
Artikulli tjetërSupe me presh dhe patate

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu