Rosto viçi me Pana

spot_imgspot_img

Perbersit:
150 gr rosto viçi
1 e gjysmë kokërr karçof
1 gotë verë e bardhë
1 gotë pana (kuzhine)
djathë parmixhano
vaj ulliri
kripë
piper
rozmarinë

Përgatitja:

Skuqni roston e viçit në një tigan me vaj ulliri. Hidhni kripë, piper dhe 1 kokërr karçof.

Shtoni 1 gotë verë të bardhë, 1 gotë pana dhe gatuajini për disa minuta.

Më pas hidhini në një tavë. Shtoni mbi të djathin parmigiano dhe ½ kokërr karçof.

Piqini në temperaturën 180 gradë Celcius për 20 minuta.

Dekorojeni tavën me një degë rozmarinë.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSupë me erëza
Artikulli tjetërSupë kremoze me brokoli

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu