Supë me erëza

spot_imgspot_img

Perbersit:

1 hudhër
1 domate
2 speca
1 lugë të gjellës gjalpë
1 lugë të gjellës Salce domate
2,5 gota uje te pules
1 gotë ujë të vakët
3 lugë të gjellës tarhana
1 lugë kripë
1 lugë Biber i zi
1 lugë nenexhik.

Pergatitja:

Gjalpin dhe hudhrën e vendosni në një tenxhere për fërgim, pastaj ia shtoni domatën, specat dhe salcën.

Pasi ti përzieni pak përbërësit që i keni vendosur në tenxhere, ia shtoni ujin e pulës, erëzat, tarhanen dhe ujin e vakët.

Supën e përzieni për rreth 5-6 minuta dhe të vlojë në temperaturë mesatare.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPulë mesdhetare me patate
Artikulli tjetërRosto viçi me Pana

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu