Tasqebap

spot_imgspot_img

Përbërësit:

 • 500 gr mish viçi
 • 2 lugë gjelle vaj ulliri
 • 2 lugë çaji miell
 • 2 qepë (të grira imët)
 • 1 thelpi hudhër
 • 4 karotë (të prerë kubikë)
 • 2 patate
 • 3 domate (të prerë kubikë)
 • 100 ml ujë
 • pak kripë
 • 2 gjethe dafine
 • pak majdanoz.

Përgatitja:

Ne një tigan me vaj ulliri skuqni mishin e viçit. Shtoni miellin, qepën, hurdhrën, karotën, patatet dhe domatet. I trazoni mirë dhe ndërkohë i shtoni ujin.

Shtoni kripë dhe gjethet e dafinës. I lini të ziejnë për 20 minuta.

Në fund e shërbeni të ngrohtë në një pjatë dhe sipër i shtoni pak majdanoz. Tasqebapi është gati!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPulë me përshesh
Artikulli tjetërJahni

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu