Biftek viçi me shumë vitamina

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 400 gram mish viçi
  • 1 gotë çaji vaj ulliri
  • 1⁄2 shishe sode
  • 1 lugë gjelle biber të zi
  • 1 degëz rozmarine
  • 1 lugë çaji kripë
  • 1 lugë gjalpë
  • 2 thelbi hudhër

Përgatitja:

Pastrojeni mirë biftekun, pastaj ndane në pjesë 200gr.

Fërkoni mishin me vaj ulliri dhe sode.

Pritini imët qepët. Grind hudhrën dhe shtojeni në mish.

Përzieni erëzat dhe rozmarinën e copëtuar imët me mish dhe marinojeni për 5-6 orë në frigorifer.

Ngroheni tiganin në të cilin do të gatuani mishin dhe do të shkrihet gjalpi.

Shtoni mishin në gjalpin e shkrirë dhe të ngrohur dhe vazhdoni gatimin derisa të dyja palët të jenë gatuar mirë.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu