Bukë në tavë për iftar

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 2 gota ujë të ngrohtë
  • 1 pako maja të menjëhershme
  • 1 lugë sheqer
  • 1 lugë kripë
  • 2 lugë vaj ulliri
  • 4,5 gota miell

Pëgatitja:

Marrim ujë të ngrohtë në një enë. Derdhim miell, maja, sheqer dhe kripë të përziera mbi të. (Nuk është e nevojshme të shpërndahen maja të menjëhershme në ujë. Nëse përdorni maja të lagësht, shpërndahen në ujë me sheqer dhe prisni 10 minuta për tu aktivizuar)

Shtoni miell me kujdes. Përzieni me një lugë druri, gatuajeni derisa të merrni një brumë të butë që nuk është shumë i fortë.

Mblidheni me dorën tuaj të fundit dhe fermentoni për 40 minuta.

Pastaj miellin përzijeni në banak . Paloseni atë me majë të gishtave, paloseni disa herë dhe vendoseni në zierje. (Vendosni letër ëmbëlsire mbi tavë, ose spërkatni miell).

Piqeni në furrë 200 gradë për rreth 30 minuta deri të merr ngjyrë kafe të artë.

Kur del nga furra, spërkatni ujë me majet e gishtave dhe mbulojeni me një leckë të pastër. Hiqeni nga kallëpat afër ftohjes.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakBukë me fara
Artikulli tjetërPitalka për Ramazan

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu