Pitalka për Ramazan

spot_imgspot_img

Përbërësit:

1.5 gota miell
3/4 filxhan miell thekre
1.5 gota ujë
1/2 pako maja
1/4 filxhan vaj ulliri
2 lugë ëmbëlsirë kripë
1 lugë çaji sheqer

Për Mbi:

  • 1 të verdhë veze
  • 1 lugë gjelle qimnon të zi
  • 1 lugë gjelle susam

Përgatitja:

Merrni majanë në një enë të thellë. Përzieni duke shtuar pak ujë.

Shtoni sheqerin ,vajin në maja që keni hapur dhe përzieni. Pastaj shtoni miell dhe përzieni

Shtoni pjesën tjetër të ujit, kripës dhe sheqerit. përzieni derisa të trashet.

Ndani brumin e gatuar në dy pjesë të barabarta dhe lini për rreth 40 minuta të pushoj

Pas procesit të parë të pushimit, nxirrni brumin dhe rrokulliseni me dorë rrumbullak ose ovale.

lini brumin tuaj edhe 30 minuta të tjera për pushimin e dytë.

Pastaj, lyeni me vezë, shtoni qimnon të zi dhe susam pastaj piqni në një furrë 200 gradë.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakBukë në tavë për iftar
Artikulli tjetërPite me spinaq

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu