Bukë Shtëpije

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 5 gota miell
  • 2.5 gota ujë
  • 3 lugë tharm buke
  • 1.5 lugë kripë
  • 1 lugë çaji vaj

 

Hapat:

E përzijemë tharmin e bukës më pak ujë, pastaj shtojmë kripë, shtojmë ujë dhe miell në mënyrë të kontrolluar pak nga pak. .Shtoni ujë sipas konsistencës së brumit. Brumi duhet të jetë një brumë i butë.

Pasi ta keni përzierë tërësisht në enen për përzierje, hidhni brumin në banak dhe gatuajeni për 10 -15 minuta.

Marrim pak vaj dhe hapim pak brumë me duar. Brumin e vendosim në enë ku do të pushojmë, dhe e spërkasim pak me miell dhe e mbështjellim për 12 orë. Do të jetë më mirë nëse pret gjatë natës.

Pasi të presim 12 orë, brumin e lyejmë përsëri me duar, shtrojmë letrën me vaj në tepsi, spërkasim me miell mbi të, më pas formojmë brumin dhe e vendosim në tabaka dhe përsëri spërkasim me miell dhe presim edhe 3 orë të tjera.

Pasi të ketë qëndruar brumi, e pjekim për 20 minuta në furrën 230 gradë, të cilën e kemi përgatitur paraprakisht duke e provuar me ndihmën e një thike ,E ulim në 200 gradë pas 20 minutash.

Para se të fusim bukën në furrë, spërkasim me 1 gotë ujë nën furrë ose të vendosim ujë në një tas për të bërë avull dhe pjekur bukën tonë mirë.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakGurabija të shpejta
Artikulli tjetërPogaqe të vogla

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu