Gurabija të shpejta

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 250 gram gjalpë
  • 1 gotë sheqer
  • 3.5 gota miell

Përgatitja:

Vendosni gjalpin që keni mbajtur në temperaturën e dhomës në një enë të përzierjes.

Shtoni sheqerin dhe përzieni me gjalpë derisa të merrni masen e duhur.

Shtojmë miellin pak nga pak dhe ziejmë brumin derisa të mblidhet.

Sipas dëshirës suaj, vendosni brumin që formoni me lugë akulloreje në tepsi.

Piqeni në furrën e parangrohur 170 gradë për 15-20 minuta derisa të kthejnë një ngjyrë të lehtë. Ndani ngrohtësisht me të dashurit tuaj.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPitalka pa tharm buke
Artikulli tjetërBukë Shtëpije

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu