Byrek me petë të gatshme

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 3 petë,
  • djathë.

Për sos:

  • 2 vezë,
  • 1 gotë vaj vegjetal,
  • 1 gotë qumësht.

Hapat:

Të gjithë përbërësit e sosit i përziejmë dhe petët i lyejmë me sosin e përgatitur.

Një petë e shtrijmë në tepsi, pastaj djathin ia vendosim përmbi një petë tjetër dhe përsëri djathin dhe së fundmi petën.

Sosin e mbetur ia derdhim përmbi ose pak ujë mineral, i lëmë pak në pritje byrekun e përgatitur.

Pas pritjës byrekun e lyejmë me të kuqët e vezës dhe e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius derisa të skuqet.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu