Çervish me Mish të Pulës

spot_imgspot_img

Përbërësit:
1 pulë, 15 luge miell misri, 200gr gjalpë, 1 qepë, 1 luge kripë, 200gr petë bakllave, biber të kuq, biber të zi.

Përgatitja:
Mishin e pulës e zijmë me qepë,krip, biber t’kuq dhe biber t’zi afër 1 orë varësisht qfare është pula.

Miellin e misrit e kavërdisim afër 20 min.me yndyrë dhe kur fillon të ndron ngjyrë ( ngjyr kafeje t’qeltë) atëherë e përvlojmë me langun e mishit dhe e përzijmë vazhdimisht qe të mos bëhen duqa.

Qervishin e derdhim mbi petet e bakllavës, paraprakisht te skuqura në tavë ,sipri e qesim mishin e pulës dhe e fusim tavën në furrë të reshkët afër 15 min.

Çervishi me miell misri dhe me mish pule servohet me kos dhe hudher.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTavë me Patate dhe Presh
Artikulli tjetërPatate me Mish Pule

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu