Speca me djath të pjekura në furrë

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 500 gr djathë i freskët
  • 100 gr kaçkavall (gorgonzole)
  • 4 speca te medha
  • 1 vezë
  • 1 lugë vegete
  • 2 lugë vaj ulliri

Pergatitja:

Specat te tera i ziejme me uje te kripur per 5 minuta.

Pastaj specat i ndajme pergjysem dhe i pastrojme nga farat.

Perziejme djathin,vezen,vegete, dhe kaqkavallin e grire ne kubeza ose ne rende dhe me kete perzierje i mbushim specat(nese specat jane madhesi te vogel i mbushim te teren).

Specat i radhisim ne tave dhe i pjekim ne furre te nxehte 200 grade per 20 minuta..Servojme te ngrohta me mish te pjekur.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu