Çorbë e dimrit

spot_imgspot_img

Perbersit:

1 mish pule
1 selino
1 karrotë
kripë
1 filxhan fide.

Pergatitja:

Pulën e ziejmë në një tenxhere me ujë të bollshëm, selinon dhe karrotën e premë në copa të vogla dhe i vendosim në një tenxhere tjetër.

Ujin e pulës ia derdhim përmbi përzierjës së selinos dhe karrotës.

Pulën e pastrojmë dhe e vendosim në tenxhere së bashku me fidet dhe kripën.

Tenxherën e vëmë në zjarr mesatar, pasi të zbuten fidet e largojmë nga zjarri tenxherën dhe ia shtojmë pak biber të zi.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakQofte me mish te grire
Artikulli tjetërKroketa me Susam

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu