Qofte me mish te grire

spot_imgspot_img

Përbërësit:

0.5kg mish te grire
1 qepe te grire ne rende
1 spec jeshil te grire ne rende
1 veze
3 thelbinj hudhre te shtypur (ose te grire ne rende)
1 luge supe me piper te kuq (te embel)
1/2 luge kafe me kripe
piper te zi
3 luge miell
2 luge supe majdanoz
1 luge kafe me rigon
1/2 luge kafe me arre myshku (pluhur)

Përgatitja:
Ne nje ene plastike bashkojme te gjithe perberesit duke i perzier mire me dore per 8-10 minuta qe te kemi nje mase homogjene. Vendosim brumin e qofteve per 2-3 ore ne frigorifer para pregatitjes. Formojmë qoftet dhe i fusim së pari në miell e pastaj i hedhim në tiganin me vaj të nxehtë. Qoftet e skuqura në të dy anët i nxjerim nga vaji dhe i lëmë të kullojne vajin e tepert ne mbi nje leter kuzhine. Zakonisht qoftet serviren te ngrohta me pure, pilaf, ose patate te skuqura
Per pregatitjen e qofteve me patate ne furre, i vendosim ato sic i formojme topthat (qoftet) direkt me patatet ne tepsi. Shtojme vaj ulliri, kripe, piper, pak rigon, leng limoni sipas deshires dhe 2 filxhana caji me uje.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakBizele jahni
Artikulli tjetërÇorbë e dimrit

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu