File peshku me salcë limoni

spot_imgspot_img

Perbersit:

4 file peshku
½ filxhan gjalpë
1 lëng limoni
1 lugë e vogël kripë
1 lugë e vogël piper
3 thelpinj hudhre
½ lugë magdanoz.

Pergatitja:

Gjalpin shkrijeni në tenxhere, shtoni kripën, piperin, magdanozin dhe thelpinjtë e hudhrës.

Shtoni lëngun e limonit dhe ziejeni salcëm për 10 minuta ose derisa të trashet.

Filenë e peshkut vendoseni në tepsi dhe sipër saj hidhni gjysmën e salcës së përgatitur.

Tepsinë mbulojeni me folie alumini dhe piqeni për 20 minuta.

Pas pjekjes, hidhjani pjesën e mbetur të salcës dhe shërbejeni.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSupë kundër gripeve
Artikulli tjetërGjellë e shishme me kërpurdha

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu