Fole me mish të grirë

spot_imgspot_img

Perberesit:

1 kokerr qepe
disa thelpinj hudher
300 g mish te grire
2 veze
buke e grire (galete(
150 g kackavall te grire
majdanoz, kripe dhe piper i zi

Pergatitja:
Mishin e grire e perziejme me qepen e grire se bashku me hudhren dhe majdanozin
Pastaj shtojme piper,kripe, galeten dhe 1veze.

Brmin e formuar e ndajme ne 4 pjese dhe do bejme folete tona me mish te grire

Folete do ti vendosim ne nje tepsi me vaj dhe uje

Do bejme mbushjen me 1 ose 2 kokerr veze dhe kackavallim e grire dhe me ndihmen e luges i mbushim nga brenda folete

Piqen ne temperaturen 220 frade per 30 minuta.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPogaçe me djathë
Artikulli tjetërSupë me brokoli dhe qumësht

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu