Supë me brokoli dhe qumësht

spot_imgspot_img

Perbersit:
1 brokoli
1 patate
2 lugë të gjellës miell
2 gota qumësht
kripë
Biber i zi
biber i kuq
gjalpë.

Pergatitja:
Brokolit i preni në copa të vogla, i lyeni me erëza dhe i fërgoni pak me vaj në një tigan.

Gjalpin e shkrini në një tenxhere dhe e fërgoni miellin në të, duke ia shtuar më vonë qumështin.

Brokolit dhe patatet e prera në copa të vogla, i shtoni në tenxhere duke ia derdhur edhe pak ujë.

Pas zierjës, patatet i vendosni në blendar për grimcim pastaj i derdhni prap në tenxhere duke ia shtuar kripën, biberin e zi, biber të kuq dhe gjalpin.

E përzieni e gjithë supën në temperaturë mesatare dhe e shërbeni nëpër pjata.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakFole me mish të grirë
Artikulli tjetërQofte me salcë kosi

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu