Gjellë me Patate dhe Mish të Bluar

spot_imgspot_img

Përbërësit:
500 gr patate, 350 gr mish i bluar, 1 qepë, 1 karrota, 2 speca te kuq, 500 ml uje te vale, 200 ml Salce domate, 50 ml ajkë e ëmbël ajke kuzhine(hopla per kuzhine), vegete, piper i zi, piper i kuq, magdanoz.

Përgatitja:
Grijme patatet,karroten ne katrorka,qepen sa me imet,dhe specin e grijme sipas deshires.

Mishin e fergojme ne pak vaj,pastaj shtojme melmesat si kripen,piperin,vegeten te gjitha sipas shijes.

Tek mishi qe ferght shtojme qepen e grire imet,vazhdojme me fergimin derisa te zbutet qepa.

Shtojme me pas patatet,perzijme edhe per disa minuta dhe ne fund shtojme salcen e domates,magdanozin e grirem imet,karroten e grire imet ,shtojme ujin e vale dhe ziejme ngadale per 15 minuta.

Krejt ne fund shtojme specin e grire,shtojme ajken e kuzhines dhe vazhdojme me zierjen derisa patatet te jen zbutur mjaftueshem.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakGullash me Mish Gjedhi
Artikulli tjetërTavë Elbasani

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu