Gullash me Mish Gjedhi

spot_imgspot_img

Përbërësit:
600 gr mish gjedhi tul, 2 qepë, 3 thelbinjë hudhër, 1 luge e vogle Piper te zi, 1 luge e vogle kripë, 1 luge vegete, ½ luge piper i kuq, 500 ml Salce domate, 1.5 l ujë, Gjethe dafine magdanoz, 1 luge prezle (therrime buke).

Përgatitja:
Qpen dhe hudhren e grijme imet dhe fergojme ne pak vaj.Sipas nevoje shtojme dhe pak uje qe qepa te mos digjet.

Shtojme me pas mishin e grire ne katrorka,kripen,piperin e zi,dhe fergojme derisa mishit e merr ngjyre te mire.

Pastaj shtojme vegeten,magdanozin dhe gjethen e dafines.

Perzijem per disa minuta,pastaj shtojme salcen e domates dhe uje ne nivel deri 2-3 cm mbi nivelin e mishit.

Ziejme per 40-60 minuta ne zjarre te ngadalshem.

Ne fund shtojme prezlet dhe perziejme edhe per 15 minuta.

Nese e deshironi me te lengshem gullashin mos shtoni prezle ose shtoni uje pak me shume gjate zierjes.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu