Kaqik me susam

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 4 kaqik pule
  • 4 copë pastë brumë
  • 1 lugë çaji erëza
  • 2 lugë çaji biber të kuq
  • 1 lugë çaji kripë

Për sipër:

  • 1 verdhë veze
  • 1 lugë çaji susami

Përgatitja:

Lani kaqiket e pulës dhe vendosni në një tigan dhe shtoni ujë të mjaftueshëm për t’i kaluar sipër tyre, dhe zijeni në këtë mënyrë për rreth 30 minuta, derisa të jenë të buta.

Pasi të jenë zierë pulat, përzieni erëzat në një enë dhe spërkatni bukur përzierjen e erëzave mbi pulat.

Merrni brumin dhe i mbështillni bukur rreth pulës që keni kalitur pa boshllëqe.

Mbuloni kaqikët e pulës me letër alumini, në mënyrë që të mos digjen gjatë gatimit në furrë.

Përhapni të verdhën e vezës në pulat që mbuloni dhe spërkatni me farat e susamit.

Vendoseni në një enë pjekje me letër ëmbëlsire dhe piqeni në furrën e parangrohur 180 gradë për rreth 15 minuta derisa majat të jenë të arta.

Hiqeni letrën e aluminit pasi ta keni hequr nga furra.

Shërbejeni të nxehtë me sallatën e sezonit.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakBiftek me patate
Artikulli tjetërPulë e freskët me perime

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu