Kifle me virshlle

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 550 gr miell,
  • 1 luge maja,
  • 300 ml qumësht,
  • 100 ml vaj,
  • 1 luge e vogel sheqer,
  • 1 luge e vogel kripë,
  • 1 vezë,
  • 8 salsiçe.

Hapat

Ne nje ene te vogle perzijme qumeshtin e vaket,majen,sheqerin dhe nje luge miell.

Masen e perzijme dhe leme te fermentohet.

Ne nje ene me te madhe qesim gjysmen e miellit,majen e fermentuar,,vajin dhe kripen dhe perzijme

Shtojme gradulisht edhe miellin e mbetur duke perzier

Masen e brumit e mbulojme dhe leme ne vedn te ngrohet derisa te dyfishoje vellimin

Nga brumi ne tavolinen e punes te permillur,hollojme nje pete me trashesi 0.5 cm

Peten e presim ne shirita,te cilet pastaj i ndajme ne pjese 4×6 cm dhe presim nga dy tre vende duke mos shkeputur teresisht peten

Ne mes te secilit drejtkendesh qesim nga nje salsice,mbeshtjellim dhe qesim ne tepsi te mbuluar me leter per pjekje

Lyejm me te verdhen e vezes dhe pjekim ne 200 grade derisa te marrin ngjyre te kuqrremt.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakMantia me kos
Artikulli tjetërShpageta me mish e perime

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu