Kofsha pule me perime

spot_imgspot_img

Perbersit:

5 kofshë pule
3 patate
1 karrota
1 qepë
1/2 gotë bizele
3 thelpinj hudhre
1 lugë gjelle salcë domatesh
1 lugë gjelle piper i kuq
piper i zi
kripë
2 gota ujë.

Pergatitja:

Kofshët e pulës vendosini në tavë bashkë me patatet e prera trashë, karrotat, qepën e hudhrën. Shtoni edhe salcën e domates, piperin e erëzat dhe në fund ujin.

Tavën e mbuluar vendoseni në zjarr derisa të marrë valë. Më pas shtoni edhe bizelet.

Gjella është gati në momentin që janë zbutur patatet dhe është zier mishi.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSupë me kungull dhe kikirik
Artikulli tjetërSupë kundër gripeve

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu