Kofshë pule të pjekura

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 400 gr mish pule
  • 150 gr djathë i bardhë
  • 3 feta bukë
  • 2 thelpinj hudhër
  • 1/4 filxhan gjalpë
  • trumëz
  • majdanoz
  • kripë
  • piper

Përgatitja:

Copëtoni imët majdanozin dhe hudhrat. Pastroni mishin e pulës nga kockat dhe lëkura. Hiqni koret e fetave të bukës me thikë dhe prejini në copa të vogla.

Kombinojini në një tas mesatar bukën me djathin e bardhë. Hidhni majdanozin, kripë dhe piper. Në një pjatë shtoni ¼ filxhan gjalpë të shkrirë.

Lyeni mishin në pjatën me gjalpë dhe më pas në tasin me bukën me erëza dhe djathë. Renditini në një tavë dhe hidhni mbi to bukën e mbetur.

Piqini në temperaturën 175 gradë Celcius për 90 minuta.

Vendosini në një pjatë për servirje dhe dekorojini me një degë trumëz.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPulë me Salcë
Artikulli tjetërSupë me Kungull dhe Kos

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu