Pulë me Salcë

spot_imgspot_img

Përbërësit:

4 gjysma gjoks pule (pa lëkurë dhe pa kocka)
4 lugë çaji salcë tako (përzierje)
1 filxhan salcë (domate, qepë, koriando, hudhër, lëng limoni jeshil, kripë)
1 filxhan djathë Cheddar (i thërrmuar)
2 lugë gjelle salcë kosi (sipas dëshirës)

Përgatitja:

Nxehim furrën paraprakisht në 190 gradë C. Vendosim gjokset e pulës në një tavë pjekjeje të lyer lehte me yndyrë.

Spërkasim të dy anët e gjokseve të pulës me një sasi të vogël përzierjeje të salcës tako dhe derdhim salcën sipër gjithë pulës.

I pjekim në 190 gradë C për 25 deri 35 minuta, ose derisa pula të zbutet.

Spërkasim pulën në mënyrë të barabartë me djathë dhe vazhdojmë ta pjekim edhe për 3 deri në 5 minuta të tjera, ose derisa djathi të shkrijë dhe të lëshojë flluska. E mbulojmë me salcë kosi, nëse dëshirojmë dhe e shërbejmë.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakBukë misri me qepë
Artikulli tjetërKofshë pule të pjekura

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu