Supë me Kungull dhe Kos

spot_imgspot_img

Përbërësit:
1 kungull
500 ml vaj
2 lugë gjelle kos
2 lugë gjelle miell
1 lugë gjelle gjalpë
kripë
piper.

Përgatitja:
Kungullin e presim hollë në formë zhulien dhe e skuqim në vaj.

Pasi të skuqen, hidhini në një pjatë me letër kuzhine. U shtojmë kripë dhe piper.

Në një tigan të thellë hedhim gjalpin dhe më pas dhe miellin.

Pasi i kaurdisim pak, shtojmë dhe kosin dhe më pas dhe ujin.

I lëmë të marrin një valë dhe pasi shohim që është trashur, shtojmë brenda dhe kungujt e skuqur. Supa është gati.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu