Kofshë Qengji Me Patate

spot_imgspot_img

Përbërësit :

  • 1 Kofshë qengji,
  • 500 g patate,
  • 2 degë rozmarinë,
  • 2-3 thelpinj hudhër,
  • 4-5 lugë vaj ulliri
  • kripë, piper.

Udhëzime për përgatitje:

Pasi i qërojmë dhe i lajmë patatet, i presim në copa. Marrim një tavë dhe hedhim mbi të pak kripë kokërr trashë. Sipër vendosim patatet dhe kofshen e qengjit . Shtypim pak thelpinjtë e hudhrës dhe i vendosim mbi to.

Marrim rozmarinën dhe e shpërndajmë mbi patatet dhe mishin. I spërkasim me vaj ulliri dhe tavën e fusim në furrë të nxehtë, në temperaturën 220°C përreth 50-60 minuta duke e kthyer ndonjëherë kofshën në anën tjetër. Më pas, mishin dhe patatet i vendosim në pjata dhe i shërbejmë të ngrohta


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu