Krah pule të rreshkura

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 4 lugë kos
  • 2 lugë miell misri
  • 2 lugë çaji biber të kuq
  • 2 thelbi hudhër
  • 1 lugë çaji kripë
  • 1 lugë çaji biber të zi
  • 1⁄2 gotë vaj
  • 500 gram mish pule (preferohet krahët dhe këmbët)

Përgatitja:

Në një enë të madhe, shtoni kos, miell misri, biber të kuq, hudhër të copëtuar imët, kripë, biber dhe përzieni.

Vendosni krahet e pulës në enë. Pastaj shtoni vajin dhe përzieni mirë.

Mbulojeni dhe marinojeni për të paktën 30 minuta, mundësisht 1-2 orë në frigorifer.

Pasi ta keni nxjerrë nga frigoriferi, merrni salcat shtesë dhe vendosni copat e pulës në tepsi në të cilën përhapni letër me vaj. Hapni vendosjen e sipërme në furrë në 200 gradë, gatuajeni në raftin e sipërm të furrës për 35-40 minuta.

Kur krahet e pulës të jenë skuqur dhe të freskëta, nxirrni ato nga furra dhe shërbejeni të nxehtë.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu