Lakra turshi me mish të terur

spot_imgspot_img

Perbersit:

1 lakra turshi
500-700 gr mish të terur
1 qepë
200 gr gjalpë
biber të kuq
biber i zi.

Pergatitja:

Mishin e terur e lajmë, e prejmë dhe e zijmë për 10 minuta.

Qepën e kaurdisim me biber të kuq dhe ia shtojmë lakrën e grirë, mishin e terur dhe 1- 2 gota ujë.

Lakrat me mish të terur zihen përafërsisht për 3 orë në temperaturë të ulët dhe me kapak të mbyllur. Pasi të zihen sipas dëshirës mund të reshken në furrë.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSupë me Kungull dhe Kos
Artikulli tjetërSallatë me perime

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu