Makarona me kërpudha

spot_imgspot_img

Përbërërsit:

  • 1 pako makarona
  • 10 copë këpurdha
  • 2 degë trumzë të freskët
  • 1 + 1/2 lugë gjalpë
  • 1 lugë çaji piper i zi i trashë
  • 1 lugë çaji kripë deti i trashë
  • 5 gota ujë

Përgatitja:

Vendosni 5 gota ujë në një tigan të thellë dhe vloni. Shtoni kripë në ujë .

Pasi uji të ketë vluar hedhni makaronat dhe zieni  për 7-8 minuta. Shkrini 1 lugë gjelle gjalpë dhe shtoni makaronat e zierë.

Mbuloni tiganin me makarona dhe lëreni të piqet për 2-3 minuta në nxehtësi të ulët.

Shkrini gjalpë 1/2 lugë gjelle në tigan dhe hedhni kërpudhat e pastruara në tigan.

Kur kërpudhat lëshojnë ujin, aromatizojeni me kripë dhe piper.

Vendosni makaronat e ziera në tigan me kërpudha dhe aromatizojeni me trumzë të freskët.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakBukë thekre për syfyr
Artikulli tjetërPetulla të buta

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu