Petulla të buta

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 1 vezë
  • 1 filxhan kos
  • 1 pako pluhur pjekje
  • 1 lugë çaji kripë
  • 3.5 gota miell

Përgatitja:

Përzieni vezën, kosin, kripën dhe pluhurin për pjekje së bashku në një enë.

Ziejeni duke shtuar miell gradualisht derisa të merrni një brumë që nuk ngjitet për dore.

Pastaj hedhni në një enë  vendoseni në frigorifer dhe lëreni të pushojë në frigorifer për një natë minimale.

Kur doni ta gatuani, nxirrni nga ngrirja dhe pasi brumi të jetë tretur plotësisht, hapeni në banak me pak miell dhe dhe bëni forma petulle.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakMakarona me kërpudha
Artikulli tjetërBukë e butë me qumësht

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu