Supe me presh dhe patate

spot_imgspot_img

Perberesit:
4 kokrra patate
3 presh te njome
3-4 luge ml pana guzhine
1 kubik koncentrat pule
50 g gjalp
kripe piper i zi
2 feta buke te zeze per te bere kubik
Shafran i hidhet sipas deshires

Pergatitja:

Preshin e grire do te skuqim lehte me pak vaj dhe kripe
Pastaj do shtojme patatet ee prera kubik
i Kaudisim lehte dhe i shtojme brodo ose leng perimesh me gallina pule
I lejme te ziejne sa te zbuten patatet

I hedhim piper te zi dhe i frulojme per tu bere kremoze

Tani i shtojme edhe panene dhe e perziejme bashke
Siper i hedhim kubik buke te skuqur me pak gjalp dhe piper per shije.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakMakarona me sos pule
Artikulli tjetërSupë brokoli me shparg

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu