Mish pule në furrë

spot_imgspot_img

Perbersit:

1 kg shpatulla ose kofshë pule
300 gr patate
250 gr kërpudha shampinjon
200 ml lëng pule
1 qepë
3 thelpinj hudhre
lëvorja e një limoni
kripë dhe piper i zi.

Pergatitja:

Mishin e pastruar të pulës e kriposim dhe e piperosim. Sipër i hedhim edhe lëvoren e grirë në rende të një limoni. E vëmë mënjanë.

Patatet dhe qepën i prejmë në copa të mëdha.

Kërpudhat i ndajmë secilën në katër pjesë, ndërsa hudhrën e presim në shirita.

Mishin e pulës e kalojmë në miell dhe e fërgojmë derisa të skuqet.

Pastaj perimet i rendisim në tavë dhe sipër tyre hedhim mishin e pjekur të pulës. Shtojmë edhe supën e pulës dhe tavën e e mbuluar me folje alumini e vëmë të piqet në furrën e parangrohur në 200 gradë për 40 minuta.

Pastaj largojmë foljen e aluminit dhe e vazhdojmë pjekjen për edhe 15 minuta të tjera.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSpeca të mbushur me mish
Artikulli tjetërPite me mish

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu