Mish Viçi me Kripë

spot_imgspot_img

Përbërësit për 4 persona:
500 g mish viçi
20 g ajkë për zierje
80 g jogurt
2 lugë mustardë (senf)
2 kg kripë të trashë deti

Përgatitja:
1. Në një enë të gjerë qitet kripa, laget me pak ujë dhe përzihet me lugë druri. Fundi i tepsisë shtrohet me një shtresë kripe të lagur, rrafshohet sipërfaqja, mbi të vendoset mishi, mbulohet me kripë, shtypet pak. Piqet 50 minuta në 190 shkallë. Ndërkohë, përzihet ajka, jogurti dhe senfi.

2. Nxirret mishi nga furra, thyhet syprina e kripës, mishi pritet në copa të sheshta dhe shërbehet me salcën e përgatitur.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakMusaka me mish pule
Artikulli tjetërÇorbë me lulelakër

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu