Patate të ziera

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 1 kg patate,
  • 2 qepë mesatare,
  • kripë,
  • Biber i zi,
  • spec i kuq,
  • vaj.

Hapat

Lajini patatet dhe vloni në ujë të kripur, sapo të zihen edhe pse të ngrohta, priten në rrathë.

Më parë në vaj kemi skuqur qepën e copëtuar deri sa ajo të bëhet e tejdukshme.

Shtoni kripë, biber të zi dhe më pastaj shtoni spec të kuq.

Qepa e përgatitur në këtë mënyrë, tërhiqet nga zjarri, shtohen patatet e ziera, lehtë përzihen dhe shërbehen të ngrohta.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu