Recetë: Gjellë me gjoks pule

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 500 g gjoks pule
  • 1 qepë e madhe
  • 2 speca jeshilë
  • 1 karotë
  • Erëza të përziera
  • Piper i zi
  • Mëlmesë keri
  • Vaj
  • 200 g ajkë

Përgatitja:

Në një tigan të thellë në temperaturë mesatare qesim vajin dhe qepën e grirë imët e lëmë të skuqet derisa të marrë ngjyrë ari. Shtojmë specat e grirë dhe karotën e grirë, i fërgojmë edhe për 3 minuta

Mishin e gjoksit të pulës e presim në copa të vogla në formë të kockave dhe e shtojmë në tiganin ku janë duke u fërguar perimet. Shtojmë edhe mëlmesat

Pasi t’i fërgojmë për 5 minuta, duke i përzier herë pas here, shtojmë një gotë ujë, e mbulojmë me kapak dhe i lëmë të zihen për 10-15 minuta. Pasi të zihet dhe të avullohet pothuajse i gjithë uji shtojmë ajkën, e përziejmë mirë dhe e largojmë nga zjarri

Gjella është e gatshme për ta shërbyer


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu