Bukë e butë me qumësht

spot_imgspot_img

Përbërërsit:

  • 500 gram miell
  • 1 pako maja
  • 150ml qumësht
  • 150 gram gjalpë
  • 2 copë vezë
  • 15 gramë sheqer
  • 10 gramë kripë
  • 1 të verdhë të vezës

Përgatitja:

Përzieni majanë me qumësht të ngrohtë mirë dhe lini 5 minuta.

Hedhni miellin në një enë të madhe.

Skuqeni gjalpin në temperaturën e dhomës dhe hedhni në miell.

Shtoni majanë e qumështin në miell.

Shtoni vezët dhe sheqerin dhe gatuajeni derisa të formoni një masë

Vazhdoni të përzieni  brumin duke shtuar dhe kripën

Formoni kulaç nga 50gram dhe mbuloni me një leck të pushojnë.

Ngrohni furrën në 180 gradë

Rregulloni ato në tepsi dhe vendosni të verdhën e vezës mbi to dhe gatuajini në furrë  për 20-25 minuta.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPetulla të buta
Artikulli tjetërBukë për iftar me 4 llojë mielli

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu